O PLEMENI

 

Sphynxíci jsou zvláštní plemeno a jako takové budí i velmi rozporuplné reakce. Někteří je milují a jiným připadají odporní nebo oškliví. Pokud o sphynxovi přemýšlíte, je potřeba si uvědomit, že jsou to kočky, které potřebují a vyžadují pozornost, a to i když se Vám to zrovna ,,nehodí,,. Pokud si nejste jisti tím, že jim dostatek pozornosti můžete dát, nechcete se s nimi dělit o místo v posteli, jednoduše když nepřijmete sphynxe i s jeho rozmary jako ,,rovnoceného,, člena rodiny pak by bylo možná lepší poohlédnout se po jiném plemeni, protože časem byste mohli být nešťastní ze vzájemného soužití Vy i sphynxík.
 
Nejvýraznější odlišení sphynxů od jiných plemen je jejich bezsrsté, sametové, teploučké tělíčko a výjimečná povaha. Mylně se o nich říká, že když nemají srst musí jim být zima. I přesto, že srst nemají tělesnou teplotu si udržují stejnou jako kočky se srstí.
 
Tyto kočky jsou velmi společenské, mazlivé a zvídavé. Neustále něco zkoumají a vymýšlejí rošťárny. S nadsázkou můžeme žíct, že sphynxík je takový ocásek, který se Vás bude držet ať půjdete kamkoliv a to myslím doslova - půjdou s Vámi na záchod, vlezou Vám do vany, jít spát do postele pod peřinu je pro stejně přirozené jako pro Vás, jakmile si sednete hned je máte na klíně. Jsou to takoví malí závisláci, kteří potřebují neustále být s někým v kontaktu. Společnost si náležitě užívají a přímo vyžadují. Pokud jsou necháváni samotní jsou nešťastní a vystresovaní.

 

Jako další výhoda tohoto plemene je i to, že se dá částečně považovat jako plemeno vhodné i pro alergiky. Tedy pouze pokud máte alergii na srst popř. prach a roztoče, kteří se v srsti drží. Pokud máte alergii na kočičí sliny, tak v tom případě Vám bude nejspíš vadit i sphynx.